خانه / علوم انسانی / رشته حقوق / دانلود مقاله بررسی حقوقی قراردادهای حقوق کار

دریافت جدیدترین پروژه ها و مقالات

هدف این سایت انتشار مقالات، تحقیق، پروژه ها و پایان نامه های دانشجویی در اینترنت جهت استفاده دانشجویان رشته های مختلف به صورت "کاملا رایگان" است. در صورتی که مایلید جدیدترین پروژه ها و مقالات رایگان دانشجویی را در اختیار داشته باشید، ایمیل خود را از طریق فیلد زیر ثبت کنید تا در صورت اضافه شدن به سایت به صورت رایگان به ایمیل شخصی شما ارسال شود. توجه داشته باشید که مقالات ارزشمند و گرانبها فقط برای اعضایی ارسال میشد که ایمیلشات ثبت شده باشد.
بعد از مشترک شدن ، برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که در آن ایمیل یک لینک جهت تایید اشتراک خود می باشد. برای تایید اشتراک خود روی لینک کلیک کنید. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری دارید اینجا را کلیک کنید

دروس مهندسی صنایع دروس مدیریت آموزش رباتیک
دروس مهندسی معماری دروس مهندسی برق آموزش برنامه نویسی
دروس مهندسی پزشکی دروس مهندسی کنترل آموزش طراحی وبسایت
دروس مهندسی نرم افزار دروس مهندسی قدرت آموزش راه اندازی سایت
آموزش مهارت های بازار کار دروس مهندسی عمران آموزش زبان انگلیسی
آموزش ساخت بازی موبایل دروس مهندسی مکانیک آموزش مجموعه آفیس
آموزش طراحی 3 بعدی دروس مهندسی شیمی آموزش برنامه نویسی اندروید
آموزش پروژه محور C# علوم اقتصادی و مالی آموزش برنامه نویسی C#

دانلود مقاله بررسی حقوقی قراردادهای حقوق کار

عنوان مقاله :  بررسی حقوقی قراردادهای حقوق کار

قالب بندی :  word, PDF

قیمت :   رایگان

شرح مختصر :  ربع قرن از انقلاب شکوهمند اسلامی ملت شریف ایران می گذرد و قاعدتا می بایست امروز عملکرد خویش را درطول این سالیان محک بزنیم. حقیقتا شاید بتوان فاصله گرفتن برخی افراد از اصول بنیادین انقلاب اسلامی و قانون اساسی را مسبب هجمه تبلیغاتی و برخوردهای ناصواب باتشکیلات کارگری قلمداد نمود. درست اولین برخوردها ازسال 1361 به هنگام ارائه نخستین پیش نویس قانون کار شکل گرفت. در آن زمان مخالف صریح و قاطع خانه کارگر با پیش نویس مذکورکه با نگرش “اجیر بودن کارگر به مدت محدود دراختیارکارفرما” تنظیم شده بود، نه تنها با عکس العملهائی مواجه شد بلکه باکمال تاسف این نگرش با استقبال بعضی مدعیان دینی نیز روبرو گردید. شورای نگهبان نیزسالیان متمادی صد ماه از قانون کار مصوب وتهیه شده توسط تشکیلات کارگری را مغایر شرع و قانون اساسی می دانست تا آنکه نامه ی آقای سرحدی زاده وزیر وقت کار وامور اجتماعی سبب گردید تا حضرت امام (ره) فرمان تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای حل و فصل پیش نویس قانون کار وتصویب آن صادر نمایند. ازآن سال تاکنون علیرغم همه ی فرازونشیب ها و اقداماتی که در راستای کمرنگ کردن روح حمایتی این صورت پذیرفت، به حول وقوه ی الهی وپشتیبانی آحاد کارگران تغیری درقانون کارلحاظ نشده است.درآستانه ی انتخابات هفتمین دوره ی مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفته شد بخش اعظمی از هزینه های تبلیغات تشکیلات خانه کارگر به انتشار این قانون اساسی کارگران با تیراژ وسیع اختصاص یابد ،چرا که در این مقطع حساس رسالت صنفی مهمتر از این احساس نگردید.

فهرست :

مقدمه

فصل اول

تعاریف کلی و اصول

تعریف قرارداد کار و شرایط اساسی انعقاد آن

حقوق کار

ارکان رابطه کارگری و کارفرمایی

الف) کارگر

 ب) کارفرما

 ج) کارگاه

قلمرو حقوق کار

قرارداد کار

پایان رابطه کارگر و کارفرما

منبع اصلی رابطه کار

قرارداد اجاره خدمات در حقوق فرانسه قبل از انقلاب

اجاره خدمات (اجاره اشخاص) در حقوق مدنی

مداخله قانون گذار در روابط کار و تصویب مقررات کار

جنبه جمعی روابط کار

روابط  کار بر اساس غیرقراردادی

روابط کار جانشین قرارداد کار

نظریه کارگاه : رابطه کار در چارچوب کارگاه

انتقاد نظریه کارگاه

نقش فعلی قرارداد کار : ارزیابی مجدد

نتیجه گیری

پاورقی

منابع

دانلود مقاله بررسی حقوقی قراردادهای حقوق کار
فرستنده : پروژه دات کام
حجم فایل : 427 کیلوبایت

در صورتی که هنگام باز کردن فایلهای فشرده به پسورد نیاز بود، از www.prozhe.com استفاده کنید
roya
۰۸:۴۱ ~ ۲۷ مهر ۱۳۹۱

kheyli kheyli mofid va soodmande sitetoon be hame ashnaham morefi kardam.dastetoon darad nakone.behtarin hastid.mamnoon misham matalebetoon ro dar mored hoghogh bishtar konid.

iman
۱۱:۰۷ ~ ۲۸ مهر ۱۳۹۱

salam baba kheyli mardid.ba tashakor az hamatoon

islam
۰۲:۱۹ ~ ۱۷ دی ۱۳۹۱

خیلی عالی بود مرسی از شما

مانا
۱۵:۰۳ ~ ۱۱ اسفند ۱۳۹۲

خیلی عالی بود………..واقعا ممنون…..امیدوارم همیشه موفق و موید باشید و همین طور که بدون چشم داشت به بقیه کمک می کنید…مشکلات شما هم توسط کسانی که نمی شناسین بر طرف بشه……واقعا کمک بزرگی در حق در تمام دانشجویان انجام دادین…..

جواد حیدری
۲۲:۵۵ ~ ۳۰ فروردین ۱۳۹۳

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و ادب و احترام محضر شما عزیزان دستنکار این سایت
ابتدائا از جانب همه ی دانشجویان از زحمات بدون چشم داشت شما عزیزان سپاس و قدردانی دارم انشاالله که در همه ی عرصه های زندگی موفق باشید اما درخواستی از جانب دوستان از شما داریم هرچند که خیلی از دوستان این نکته ی اخلاقی را رعایت نمی کنند ولی به هرحال ما موظف هستیم از شما کسب اجازه کنیم .
در پایین صفحه ی اول سایت شما نوشته شده کپی برداری از تمام یا بخشی از محتوای این سایت بدون ذکر منبع ممنوع می باشد اما درخواستی که ما از شما داریم این است از آنجایی که عموما دانشجویان از مطالب فوق العاده سایت شما جهت ارائه کار تحقیقی استفاده می کنند قید منبع اینترنیتی در ان سبب بی اعتباری ان کار در نزد استاد می شود و اساتید به هیچ عنوان حاضر به قبولی ان نیستند لذا ما و دوستانمان خواهشمندیم به ما اجازه بدهید فقط برای ارائه به استاد نه برای فروش یا هرکار غیراخلاقی دیگه از قید کردن منبع اینترنتی خودداری کنیم .
موفقیت شما را از خداوند متعال خواستاریم
ما چشم انتظار پاسخ شما می مانیم خواهشمندیم عنایت فرمایید

زهره
۲۱:۵۲ ~ ۱۵ آبان ۱۳۹۳

سلام
با تشکر از زحماتتون
علوم سیاسی رو هم به لیست رشته هاتون اضافه کنید
باتشکر

محمد
۱۳:۱۸ ~ ۱۵ دی ۱۳۹۳

با اجازه کپی برای ارایه به استاد