پروژه دات کام

پروژه دات کام

عضویت در پروژه

در صورتی که مایلید جدیدترین پروژه ها و مقالات دانشجویی را در اختیار داشته باشید، ایمیل خود را از طریق فیلد زیر ثبت کنید تا در صورت اضافه شدن به سایت به صورت رایگان به ایمیل شخصی شما ارسال شود. توجه داشته باشید که مقالات ارزشمند و گرانبها فقط برای اعضایی ارسال میشد که ایمیلشات ثبت شده باشد. پس از ثبت، بر روی لینک تاییدی که ارسال خواهد شد کلیک کنید تا ثبت نام نهایی شود. در حال حاضر بیش از 250 هزار نفر عضویت خود را در وب سایت پروژه دات کام نهایی کرده اند.

 

عنوان مقاله :  معماری سرویس گرا ‎

قالب بندی :  PDF

قیمت :   رایگان

شرح مختصر : معماری سرویس گرا  (Service Oriented Architecture) رهیافتی برای ساخت سیستم های توزیع شده است که کارکردهای نرم افزاری را در قالب سرویس ارائه می کند. این سرویس ها هم توسط دیگر نرم افزارها قابل فراخوانی هستند و هم برای ساخت سرویس های جدید مورد استفاده قرار می گیرند، این معماری برای یکپارچه سازی فناوری ها در محیطی که انواع Orchestration in SOAدو واژه پر کاربرد در حوزه کسب و کار و معماری سرویس گرا که معمولا به جای هم اشتباه گرفته می شوند، ارکستریشن (Orchestration) و کاریگرافی (Choroegraphy) نام دارند. ارکستریشن در خصوص ترتیب اجرای سرویس ها در فرآیند بحث می کند، ارکستر اصلی مجموعه ای از سرویس ها را فراخوانی می کند تا نتیجه مورد نظر حاصل شود و فرآیند تکمیل گردد، ممکن است سرویس های خارج سازمان نیز در این راستا فراخوانی و استفاده شوند، این کار با کمک موتور فرآیند محقق می شود. در عوض کاریگرافی به فرآیندهایی گویند که بدون موتور فرآیندی(رهبر ارکستر) اقدام به تبادل پیام کرده و ترتیب و توالی پیامهای مبادلاتی را خود بازیگران ثبت و کنترل می کنند. بنابراین ارکستریشن به معنای وجود یک موتور فرآیندی است که ترتیب و توالی را کنترل کرده و از شرکاء داخلی یا خارجی برای انجام کارها استفاده می نماید. نمونه این مدل سیستم مدیریت فرآیندهای حرفه (BPMS) است که فرآیندها در موتور فرآیندی اجرا می شوند.

 فهرست :

معماری سرویس گرا   Service Oriented Architecture

اتصال سست  (loose coupling)

آشنائی با معماری سرویس گرا  (SOA)

نکاتی درخصوص معماری سرویس گرا

تعریف معماری سرویس گرا

معماری سرویس گرا از دیدگاه های مختلف

سرویس وب

تفاوت سرویس های وب با نرم افزارهای تحت

دسته بندی سرویس در معماری سرویس گرا

تعریف سرویس

معماری سرویس گرا در شهر الکترونیک

ارائه خدمات مشاوره، راهبری، آموزش و نظارت بر پروژه های معماری سرویس گرا

فواید و ضرورت  SOA از نگاه ذینفعان مختلف

مزایای معماری سرویس گرا از نگاه کسب و کار

مزایای معماری سرویس گرا از نگاه فناوری اطلاعات

مزایای معماری سرویس گرا

استانداردها UDDI

 استانداردها  WSDL

اجزاء تشکیل دهنده  WSDL

استانداردها SOAP

ساختار پیامهای  SOAP

بررسی و ارزیابی متدولوژی های مطرح معماری سرویس گرا   (SOMA, SOA+RUP)

متدولوژی های موجود

متدولوژی تحلیل و طراحی سرویس گرا

مراحل متدولوژی

مدل های بلوغ معماری سرویس گرا

تحول جدید معماری سرویس گرای سازمانی

رابطه بین    EA وSOA ، BPM

معماری سازمانی سرویس گرا   (SOEA)

لایه های معماری سازمانی سرویس گرا

مقایسه میان معماری سازمانی با معماری سرویس گرا

تفاوت معماری سازمانی با معماری سرویس گرا

شباهتها معماری سازمانی با معماری سرویس گرابا کلیک بر روی دکمه سبز رنگ فایل مربوطه از طریق لینک مستقیم دریافت خواهد شد. کلیه فایلها این سایت به صورت فشرده و با فرمت ZIP قرار داده شده اند. قبل از استفاده فایل را از حالت فشرده خارج و با نرم افزار مورد نیاز باز نمایید. توجه داشته باشید که در صورت موجود بودن فایل قابل ویرایش قطعا در سایت قرار داده میشود لذا از ارسال درخواست فایل word خودداری نمایید.
در صورتی که هنگام باز کردن فایل نیاز به پسورد بود از www.prozhe.com استفاده کنید1 + 6 =