• دانلود تحقیق، مقاله و پروژه های دانشجویی به صورت کاملا رایگان
 • اشتراک فایل توسط پدید آورندگان جهت استفاده علمی دانشجویان و علاقه مندان
 • امکان ارسال لینک پروژه های جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورد دار تعداد اعضا با بیش از 270 هزار عضو فعال
 • منتخب بهترین وب سایت علمی فارسی زبان در جشنواره وب ایران

دانلود کتاب آیین دادرسی مدنی 3

دانلود کتاب آیین دادرسی مدنی 3

عنوان کتاب :  آیین دادرسی مدنی 3

قالب بندی :  PDF

قیمت :   رایگان

شرح مختصر : در نظام دانشگاهي ايران، مجموعه آيين دادرسي مدني در سه درس جداگانه و به ترتيب زير آموزش داده مي شود: ابتدا سازمان قضايي ايران در درس نخست مورد بازشناسي قرارمي گيرد تا دانشجويان با تشكيلات دادگستري و مراجع قضايي ايران آشنا گردند؛ سپس در دومين درس، آيين دادرسي به معناي خاص كلمه و يا به عبارت ديگر شيوه طرح دعوا در مراجع قضايي، جريان آن و درنهايت ختم دادرسي كه به طور معمول از طريق صدور رأي صورت مي پذيرد پرداخته مي شود و چگونگي اجراي رأ ي شرح داده مي شود. دو بحث از مباحث آيين دادرسي مدني به سومين درس از دروس آيين دادرسي مدني محول مي گردد كه بدون آشنايي با اين دو مبحث پراهميت، دانش اين رشته از علم حقوق كمال نمي يابد. اين دو بحث كه هركدام عنوان يكي از دو بخش اصلي كتاب حاضر را تشكيل مي دهند به اين شرح مي باشند. بخش اول به طواري دادرسي اختصاص يافته و همانطوركه از كلمه طواري به معناي حوادث برمي آيد، اموريند كه در جريان عادي دادرسي كه شرح آن در درس آيين دادرسي مدني 2 گذشت اتفاق نمي افتند. در واقع اين حوادث درنتيجه امور غيرعادي كه مربوط به اصحاب دعوا يا اشخاص ثالث و يا حتي وقا يع طبيعي همچون يكي از اصحاب دعواست بر جريان عادي دعوا عارض مي گردند و آن را تحت تأثير قرار مي دهند. طواري دادرسي درخيلي از موارد به حق در دادرسي اتفاق مي افتند و در بسياري از موارد نيز دست آويز اصحاب دعوا و يا وكلاي آنان به منظور اطالة دادرسي و يا انحراف آن قرار مي گيرند. بنابراين، گرچه اين دسته از امور در تمام دادرسي ها به چشم نمي خورند، ليكن اهميت آشنايي با يان امور براي دست اندركاران امر قضاء اعم از قضات و وكلا و نيز دانشگاهيان، اگر بيشتر از جريان عادي دادرسي نباشد، كمتر از آن نيست. در بخش دوم كتاب، داور ي مورد مطالعه قرار مي گيرد تا شيوة حل و فصل اختلافات خصوصي مردم به وسيله قضات منتخب خود آنان تبيين گردد و معلوم گردد چگونه داوري شكل مي گيرد، آيين رسيدگي در داوري به چه شرحي است، ضمانت اجراي آراء صادره از سوي داوري كدام است و درنهايت ميزان دخالت قضات و مراجع قضايي در تشكيل داوري، ابلاغ و اجراء آراء و نيز رسيدگي به آراء داوري در چه حدي است. مباحثي كه در نظام نوين دادرسي روز بروز پر رونق تر شده، كارآمدي آن براي حل و فصل اختلافات مردم و كاهش دعاوي در دادگستري بيشتر گرديده است.

فهرست :

طواری دعوا

طواری خارجی شخصی

داوری

تحقق مادی داوری

رسیدگی از طریق داوری

این کتاب شامل 145 صفحه با کیفیت عالی میباشد

اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
در صورتی که هنگام باز کردن فایلهای فشرده به پسورد نیاز بود، از www.prozhe.com استفاده کنید

ارسال شده ها 7 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب آیین دادرسی مدنی 3”

 1. محمد گلستانی گفت:

  با سپاس فراوان از سایت شما و از تمام دوستان که درین سایت مطالب شان را می فرستند .
  امیدوارم مطالب زیادتری در رابطه به حقوق گنجانده شود تا همه دوستان بتوانند استفاده کنند.
  گلستانی
  5 آذر

 2. فاطمه قنبری گفت:

  عالی است
  ممنونم

 3. سما گفت:

  با سلام. از سایت شما برای من مدام ایمیل پروزه میاد. ممنون میشم اگه قطعش کنید. چون دیگه بهش احتیاج ندارم و فقط پاکشون میکنم

 4. اسمعیل گفت:

  با سلام ؛
  مطالب وارد شده خیلی خوب و مناسب بوده فقط اگر میتوانید طرحهای توجیهی و آموزش در صنایع و معادن مختلف مثل نساجی ، فرش و غیره

 5. سید مجید گفت:

  با سلام و تشکر از همه دست اندر کاران این سایت .کتاب آیین دادرسی مدنی برای عموم عالی بود .در سایتها از مدیریت مطالب زیادی آورده شده ولی هنوز هم رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی گمنام است و کمتر مطالبی آورده شده است و دانشجویان این رشته هم به دنبال منابع داخلی و خارجی هستند .که مطمئن اثر آن بر روی بهداشت و درمان کشور بیمار و بیمارستان خواهد بود لذا استدعا دارد در صورت امکان در این خصوص توجه فرمایید .

 6. مهردادباقری گفت:

  تکین والاهه ممنون

 7. بهرام گفت:

  سلام مرسی خیلی عالیه تشکر مطالب مدیریتی هم یادتون نره .یاردیمینیزا گوره منتدارام