پروژه دات کام

پروژه دات کام

عضویت در پروژه

در صورتی که مایلید جدیدترین پروژه ها و مقالات دانشجویی را در اختیار داشته باشید، ایمیل خود را از طریق فیلد زیر ثبت کنید تا در صورت اضافه شدن به سایت به صورت رایگان به ایمیل شخصی شما ارسال شود. توجه داشته باشید که مقالات ارزشمند و گرانبها فقط برای اعضایی ارسال میشد که ایمیلشات ثبت شده باشد. پس از ثبت، بر روی لینک تاییدی که ارسال خواهد شد کلیک کنید تا ثبت نام نهایی شود. در حال حاضر بیش از 250 هزار نفر عضویت خود را در وب سایت پروژه دات کام نهایی کرده اند.

طلا یکی از اصلی ترین فلزات جواهر سازی است امروزه فلزات گرانبها  مانند طلا و نقره پلاتین وپالادیوم با روش گریز از مرکز ریخته گری می شود.از صفات طلای خالص رنگ زرد ان و چکش خوار بودن ان می باشد فلز طلا را می توان کوبید و به شکل ورقه های نازک در اورد .اکسیژن و سولفور یا اسید ها بر طلا اثر نمی گذارد .  طلای خالص نرم و برای  پیدا کردن کیفیت بهتر و جلو گیری از فرسایش و تاثیرات رنگی با فلزات دیگر الیاﮋ می شود و در بین رنگها طلای زرد عمومیت بیشتر دار دو طلای سفید را در مواقعی برای بعضی زیور لات و مواقعی که سنگ الماس به کار میبرند به علت تناوب و هم رنگی انتخاب می کنند در هنر طلا سازی برای تمیز کردن طلا های قالب گیری شده از محلول اسید قولدوری واب استفاده میکنند که  باید این محلول دارای۱۰قسمت اب و۲قسمت اسید باشد .تعدادی از جواهر سازان مقداری سدیم بیکورت به محلول فوق اضافه می کنند که این محلول باید در ظرف سرامیک نگهداری شود.از محلول اسپارکسنمره ۲که یک ترکیب اراده تجاری برای تمیز کردن طلا  استفاده می شود و اسید مورپاتیک نیز که در شیمی به نام هیدرولیک نامیده  می شود که ریخته گران و طلا سازان برای تمیز نمودن نقره و طلا ی قالب گیری استفاده میکنند وبهتراز اسید سولفوریک برای از بین بردن اکسیدها وذرات چسبیده به قطعه ریختگی عمل می کند در تکنولوﮋی مدرن تر در هنر طلا جواهر سازی از ماشین های فوق صوتی برای پاک کردن و  تمیز کردن قطعات طلا و نقره ریخته گری شده استفاده میکنند.با کلیک بر روی دکمه سبز رنگ فایل مربوطه از طریق لینک مستقیم دریافت خواهد شد. کلیه فایلها این سایت به صورت فشرده و با فرمت ZIP قرار داده شده اند. قبل از استفاده فایل را از حالت فشرده خارج و با نرم افزار مورد نیاز باز نمایید. توجه داشته باشید که در صورت موجود بودن فایل قابل ویرایش قطعا در سایت قرار داده میشود لذا از ارسال درخواست فایل word خودداری نمایید.
در صورتی که هنگام باز کردن فایل نیاز به پسورد بود از www.prozhe.com استفاده کنید

بلا شمسی
۰۱:۴۷ ~ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۹

سلام. خسته نباشید. به خدا سایت خیلی خوبیه. من دانشجوی ترم ۸ حسابداری دانشگاه تهران هستم. خیلی نیاز شدید به اطلاعاتی در مورد طلا سازی با دستگاه سی ان سی دارم. اگه مطلب یا مقاه یا طرح توجیهی دارید ایمیل کنید واسم. ممنون میشم.

فریبرز
۰۹:۱۷ ~ ۱۸ تیر ۱۳۸۹

سلام . امیدوارم در آینده سایت و خراب نکنید و به ابتذال نکشید و فروشگاه نکنید . من هم دنبال اطلاعات خاصی هستم در باره قالب گیریهای ظریف مانند ریخته گری طلا و نقره و …. یا سرامیکهای خاص و طرز پخت آنها . اما تا کنون مطلب قابل توجهی در سایتها فارسی ندیدم خوشحال میشم اگر کسی با من همکاری کنه . البته سایت smartflix.com در رابطه با صنایع ظریف مطالب خوبی داره فیلم هم اجاره میده .

sharif
۰۴:۳۹ ~ ۱۹ مهر ۱۳۸۹

سلام .لطفا درمورد این اسید مورپاتیک واثر آنتوضیح دهید واطلاعاتی در این رابطه .خیلی ممنون .

hamed
۱۱:۴۰ ~ ۲۷ مهر ۱۳۸۹

سلام
میخواستم بگم اگه امکانش هست مطالب و مقالات روز هنری از جمله گرافیک،طراحی،انواع پژوهش های هنری و مهمتر از اون مطالب و منابع کنکور کاردانی به کارشناسی هنرهای تجسمی رو ارائه بدین تا شاید فرجی حاصل بشه و ما هنری ها هم بتونیم اطلاعات خودمونو بروز کنیم
با تشکر+ 8 = 15