• دانلود تحقیق، مقاله و پروژه های دانشجویی به صورت کاملا رایگان
 • اشتراک فایل توسط پدید آورندگان جهت استفاده علمی دانشجویان و علاقه مندان
 • امکان ارسال لینک پروژه های جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورد دار تعداد اعضا با بیش از 270 هزار عضو فعال
 • منتخب بهترین وب سایت علمی فارسی زبان در جشنواره وب ایران

آموزش آنلاین و از راه دور به کمک سامانه فرادرس

آموزش آنلاین و از راه دور به کمک سامانه فرادرس

تاریخچه آموزش آنلاین

تاریخچه آموزش آنلاین به زمانهای بسیار دور برمیگردد و به نظر بعضی ها به دوره افلاطون و دیونسیس ( شاگرد افلاطون ) میرسد. ولی بر مبنای شواهدی که داریم اولین آموزش از راه دور ( به روش پستی ) در قرن 17 و حدود 300 سال پیش بوده است. از آن زمان به بعد روشهای جدیدتر و مدرن تری از آموزش آنلاین ارائه شد و امروز جدیدترین روش آن همان آموزش ویدئویی در بستر اینترنت است.

دانشگاه مجازی

نوع جدیدتری از آموزش های از راه دور در قرن جدید، دانشگاه مجازی است که در سالهای اخیر بخصوص در کشورهای پیشرفته نقش مهمی در امر آموزش دانشجویان را به عهده داشته است.  در دانشگاه مجازی اشکال فیزیکی موجود در دانشگاه حقیقی مانند میز و صندلی استاد وجود ندارد و دانشجو از راه دور به کمک اینترنت و ابزارهای ویدئو کنفرانس و آموزش ویدئویی به یادگیری دروس خود میپردازد هرچند این روش هم خالی از اشکال نیست و مهمترین ایراد آن در دسترس نبودن همیشگی استاد برای رفع اشکال و همچنین امتحانات پایانی که عموما به صورت حضوری برگزار میشوند.

آموزش آنلاین چقدر برای کاربران هزینه دارد؟

بخش زیادی از آموزشها و کلاس های ویدئویی موجود در اینترنت به صورت کاملا رایگان ارائه شده و شما هیچ هزینه ای جز هزینه ماهیانه اینترنت بابت آن پرداخت نمیکنید. ولی اگر نیاز به آموزش های تخصصی تری در حوزه دانشگاهی داشته باشید اخیرا سامانه های آموزش الکترونیکی به کمک اساتید خبره دانشگاه ایجاد و تولید محتوا شده که بر حسب نیاز و موضوع فعالیت و رشته تخصیلی شما محتوای آموزشی مورد نیاز شما را جهت یادگیری با مبلغ ناچیز در اختیار شما قرار میدهند. اگر منطقی حساب کنیم هزینه ای که بابت این کلاس ها پرداخت میشود بسیار کمتر از کلاس حضوری بوده چون استاد و تولید کننده محتوا به جای یک نفر با هزاران شاگرد در ارتباط است.

برای یادگیری از چه سامانه ای استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر سامانه های زیادی برای این موضوع ایجاد شده اند ولی اگر فاکتور کمیت و کیفیت را در نظر بگیریم سامانه فرادرس را میتوان لیدر سایت های آموزش آنلاین نامید! دلیل آن ها وجود 13 هزار ساعت محتوای آموزشی و بیش ا ز600 هزار دانشجوی فرادرسی، همچنین استفاده از اساتید برتر دانشگاه برای تولید محتوا است. جالب است بدانیم دانشجو های فرادرسی فقط از کشور ایران نبوده و دانشجویان سایر کشور های فارسی زبان نیز از محتوای آموزشی این سایت استفاده میکنند! اگر سری به سایت فرادرس بزنید جدای از آموزش های غیر رایگان، میتوان از آموزش های رایگان این سایت هم در موضوعات مختلف علمی و دانشگاهی و حتی آموزش های عمومی آن استفاده کرد. سایت فرادرس از 7 سال گذشته به طور مستمر اسپانسر سایت پروژه دات کام بوده و و سایت پروژه دات کام نیز به عنوان قدیمی ترین سایت اشتراک فایل های علمی و دانشگاهی با 12 سال سابقه فعالیت استفاده از وب سایت فرادرس را به همه کابران خود و دانشجویان علاقه مند توصیه میکند

امکانات فرادرس چیست و در چه موضوعاتی تولید محتوا میکند؟

سایت فرادرس در 13 دسته بندی کلی برنامه نویسی، آموزش های دانشگاهی و تخصصی، هوش مصنوعی، مهندسی برق و الکترونیک،مهندسی نرم افزار، دروس دانشگاهی، مباحث مشترک، مهارت های دانشگاهی، نرم افزار های تخصصی، نرم افزار های عمومی، طراحی و توسعه وب، آموزش های عمومی و هنر تولید محتوا میکند که هرکدام از این دسته بندی ها شامل زیرمجموعه های متنوعی بوده که طیف زیادی از موضوعات علمی را پوشش میدهد. برای مثال در بخش برنامه نویسی که از پرطرفدارترین بخش های سایت فرادرس هست، آموزش های متنوعی از مقدماتی ترین موضوعات از جمله الگوریتم و فلوچارت، آموزش مقدماتی زبان های مختلف برنامه نویسی از جمله ویژوال بیسیک، پی اچ پی، سی شارپ، جاوا و … محتوای آموزشی در دستری است تا مباحث بسیار پیشرفته برنامه نویسی و یا برنامه نویسی PLC و زبان ماشین.

من مدرس هستم ایا امکان همکاری با فرادرس وجود دارد؟

فرادرس هزاران عنوان آموزشی برخط با مدت زمان نزدیک به 15000 ساعت در موضعات تخصصی مختلف به حدود یک میلیون نفر از اعضای جامعه دانشگاهی ایران و کشورهای دیگر فارسی زبان ارائه داده است. این آموزش های به صورت ضبط شده و آماده در اختیار مخاطبان قرار میگیرد لذا امکان تولید محتوا و انتشار از بستر سایت فرادرس  برای کلیه اساتید علاقه مند فراهم است. در این خصوص دو نوع همکاری از بعد مالی با سایت فرادرس وجود دارد.

1 – دریاقت یکجای حق التالیف در ابتدای کار : در این طرح مولف پس از تولید محتوا یک بار برای همیشه مبلغی مشخص را دریافت و کلیه حقوق بعدی محتوای ایجاد شده را به سایت فرادرس واگذار میکند.

2 – طرح مشارکنی و دریافت درصدی مولف : در این طرح مولف با توجه به امتیازی که از سایت فرادرس دربافت میکند، و همچنین استقبال کاربران از آموزش ایجاد شده، مبلغی را بین 20 تا 30 درصد از فروش آموزش مورد نظر در بازه های زمانی مشخص دریافت میکند


 
ورود به سایت فرادرس

 

اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
در صورتی که هنگام باز کردن فایلهای فشرده به پسورد نیاز بود، از www.prozhe.com استفاده کنید

ارسال نظر دیدگاه برای مطلب “آموزش آنلاین و از راه دور به کمک سامانه فرادرس”

 1. زندی گفت:

  سلام وقت بخیر
  لطفا” یه شماره تماس جهت ارتباط در تلگرام یا واتس اپ
  سپاس